Дайджест подій/«Пам’ятаємо.Перемагаємо»

«Пам’ятаємо.Перемагаємо»

«Пам’ятаємо.Перемагаємо»

Ми присвятили Бібліотечний кінозал Дню пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

Символ цього дня — червоний мак, гасло – «Пам’ятаємо. Перемагаємо». 8 травня — це про солідарність із європейською традицією та тихе вшанування жертв війни, а не про гучні святкування.

Документальна стрічка 2018 року «Вихідний», попри короткий метр, стала надзвичайно глибоким доповненням до сенсів цього дня.

Про що це кіно? У Миколаєві люди вийшли відзначити важливе державне свято. Місто починає заявляти про свою українську сутність. Пліч-о-пліч — старі і нові символи, боротьба проукраїнського та прорадянського, червоних маків та георгіївських стрічок…

Після перегляду відбулася жвава дискусія. Ця кіноообота насправді зачепила за живе. Більшість присутніх згадували не минуле, а відчуття болісного “прокидання”.

Фільм “Вихідний” знімався як спостереження за конфліктом, але сьогодні він звучить як доказ того, що Україна свій вибір зробила.

Дякуємо партнерам Docudays UA за можливість побачити цю важливу роботу.

@Кіноклуби Docudays UA