gototopgototop

Hosting Ukraine

 

 

 


Японська каліграфія - одне з  найпоширеніших мистецтв  Японії. Гармонія і витонченість ліній не тільки створюють естетичну насолоду, але й передають тисячолітню мудрість народів Сходу.
В бібліотеці ім. П.Усенка відбулася незвичайна зустріч з Хітоші Накамурою  – співробітником Українсько-Японського центру НТУУ КПІ  ім. І.Сікорського. Хітоші Накамура - каліграф , актор, спортсмен-важкоатлет, мотогонщик. Завдяки заняттям спортом, багато подорожував: побував у десятках країн світу.
Знімався у фільмах «Громадянин Ніхто» (Україна) 2016 р., «Самотній за контрактом» (Україна) 2014 р., «Z Джок» (Великобританія, Україна) 2014 р., «Пастка» (Україна) 2013 р.
Наш знаменитий гість провів майстер-клас «Каліграфічне знайомство» та  надав унікальну можливість доторкнутися до такого складного та чаруючого мистецтва каліграфії, до таємничої культури Японії.
Майстер підготував для дітей пензлі з довгим ворсом та спеціальні дощечки. Якщо на них  писати мокрим пензликом, виглядає  все так, ніби написано чорнилом. Хітоші Накамура багато жартував та кожному приділяв увагу - пояснював, як виконати малюнок правильно і красиво.
Відео екскурс «Таємниці японської каліграфії» допоміг дітям  краще зрозуміти цей вид мистецтва.
Майстер-клас з каліграфії завершився літературною інтригою-знайомством з японською казкою «Момотаро, або Хлопчик-Персик»,  яка   відображає національні особливості японської культури. Як і в інших чарівних казках, герой винагороджується за свою сміливість. Діти з цікавістю слухали та розглядали чарівні ілюстрації величезної  книги, яку приніс з собою Хітоші Накамура.
Майстер каліграфії, на прохання гостей, написав японською кожному в подарунок його  ім’я. Учасники цього майстер-класу отримали на згадку автограф-сесію з майстром, а також щирі та цінні побажання.
 
 
 
 
 
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Поділитися цією статтею у соціальній мережі:

 
Ukrainian English French German Italian Polish Russian


 

 hit.ua: посетителей и просмотров за сегодня