gototopgototop

Hosting Ukraine

 

 

 


Ми атомні заложники прогресу.
Вже в нас нема ні лісу, ні небес.
Так і живем од стресу і до стресу,
Абетку смерті маємо – АЕС.
Л. Костенко
 
У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ сторіччя – аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС), розташованої у м. Прип’ять Київської області.
Катастрофа на Чорнобильській АЕС сколихнула весь світ і своєю величезною руйнівною силою, і мужністю тих, хто першими зіткнулися з її страхітливими наслідками.
26 квітня є днем пам’яті як про найбільшу техногенну катастрофу, так і днем вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу Чорнобильської атомної електростанції, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. 
20 квітня в бібліотеці імені Василя Яна відбувся вечір пам'яті, присвячений 30-м роковинам Чорнобильської трагедії "Таке не повинно повторитись". Були запрошені учасники клубу "Надвечір'я", члени спілки Ветеранів Дніпровського району м. Києва, юні читачі бібліотеки.. Члени клубу "Надвечір'я" підготували невеличку виставу. Бібліотекарями було підготовлено книжкову виставку-перегляд "Вони врятували не лише життя". Діти прийшли на вечір памяті разом із своїми авторськими творами та наприкінці заходу зачитали їх.
Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих під час аварії на ЧАЕС.

21 квітня в ЦРБ ім. П. Тичини відбулися показ кінофільму та презентація виставки "Чорна трагедія на кольоровій землі". Підростаюче покоління читачів, які в цей день завітали до книгозбірні,  більше дізналося про причини таргедії на ЧАЕ та її катастрофічні наслідки.


25 квітня бібліотека №134 провела  годину  роздумів для читачів «Чорна  спадщина Чорнобиля». Згадали місто Чорнобиль, яке назавжди увійшло в історію як місто, що дало назву одній з найбільших катастроф людства. Діти прослухали уривки з книги С. Алексієвич «Чорнобильська  молитва: хроніка майбутнього»  та переглянули документальну стрічку «Чорнобильські  дзвони».

Про причини та жахливі наслідки аварії на ЧАЕС розповіла тематична  полиця «Чорна  спадщина Чорнобиля».


25 квітня в бібліотеці ім. А.Малишка до 30-х  роковин Чорнобильської катастрофи відбувся урок застереження «Полинь травою на душі гірчить печаль». Провів урок штурман вертольота «МІ-6», полковник у відставці Мізько Андрій Олександрович, який одним з перших ліквідовував наслідки аварії на 4 енергоблоці. Спогади Андрія Олександровича нікого не залишили байдужим.


26 квітня в бібліотеці ім. К. Симонова читачі зустрілися з учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, художником - графіком, лауреатом державної премії в галузі науки і техніки, громадський діяч, член Союзу Художників України, лауреат літературно-мистецької премії ім. Нечуя-Левицького, організатором студії-творчості спілки інвалідів – Жорж Іванович Шанаєв.
Жорж Іванович розповів присутнім гіркі спогади про цю трагічну подію, про свій громадянський професійний внесок у проект «Саркофаг», який працював над укриттям четвертого блоку ЧАЕС. Він був одним із провідних розробників підводного склеювання труб (у минулому Жорж Шанаєв – професійний спортсмен-підводник). Автор багатьох наукових інженерних розробок, має державні відзнаки і нагороди. В Чорнобилі він отримав велику дозу опромінення і опісля – інвалідність... Але і на даний час, у свої 76 років, Шанаєв проводить велику просвітницьку і громадську роботу, безліч доброчинних справ . Створив проект «Ми духом незламні!», допомогає творчим непрацездатним інвалідам.
Письменник та громадський діяч Дмитренко Володимир Вікторович розповів присутнім про те, як саме сталася аварія на ЧАЕС, про її причини та наслідки…Гості побажали школярам успіхів у навчанні, добре засвоювати шкільні програми, бути відповідальними за свої вчинки…

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Поділитися цією статтею у соціальній мережі:

 
Ukrainian English French German Italian Polish Russian


 

 hit.ua: посетителей и просмотров за сегодня