gototopgototop

Hosting Ukraine

 

 

 Бібліокруїз Європою

19 січня в бібліотеці ім. Є. Кравченка відбулося урочисте відкриття виставки географічного круїзу «Вся королевская рать», присвяченої монархічним країнам Європи. Часи, коли монархи мали безмежну владу над підданими, далеко в минулому. Сьогодні королі і королеви, принци та принцеси здійснюють в основному представницькі функції. Звичайно, можна було б давно скасувати Їх Величностей, але замість цього народ як і раніше шанує їх. Навіщо? Напевно, щоб в житті було місце казці…

Тематично-інформаційна виставка-подорож «Гармонія півночі… Скандинавія!» презентована 22 квітня в бібліотеці ім. В. Яна. Відвідувачі мали змогу  знайти багато цікавої інформації про Швецію, Данію, Ісландію, Фінляндію та Норвегію; поринути у світ фіордів, гейзерів, водоспадів, вулканів та Північного сяйва; познайомитися із видатними людьми Скандинавії та отримати книги скандинавських письменників; взяти участь у вікторині  та навіть  скуштувати національні смаколики! Під час заходу звучала скандинавська фолк-музика. Це була дивовижна подорож, де кожен охочий міг обрати собі ту країну, яку б хотів відвідати.


Районна бібліотека ім. П. Усенка 13 травня організувала зустріч-подорож однією з перших країн – членів ЄС, країною лісів і островів, країною із прадавньою історією та найстарішою монархією в Європі – Данією. До бібліотеки завітали представники посольства королівства Данії в Україні пан Василь та пані Катерина, які розповіли про Данію на карті Європи, показали мультимедійну презентацію «Цікаві факти про Данію». Здалося, ніби час на годину зупинився і всі перенеслися в казкову країну, батьківщину Ганса Христиана Андерсена.


Відвідавши книжкову виставку «Серце Європи – Німеччина» в бібліотеці № 16, читачі дізнались багато нового і цікавого про країну-члена Європейського Союзу. Для детального ознайомлення з матеріалами, що були представлені на виставці, пройшла її презентація, під час якої проведено перегляд літератури, звучала поезія класиків літератури Німеччини українською та німецькою мовами, відбулась електронна презентація «Казковими стежинами Європи», а отриману інформацію діти закріпили відповідаючи на запитання вікторини «Що ти знаєш про Німеччину».


До захоплюючої виставки-подорожі «З Європою – цікавий діалог» залучила своїх читачів бібліотека ім. В. Сосюри. 19 травня відвідувачі бібліотеки «мандрували» просторами Німеччини та Франції, заглибившись в побут, звичаї та традиції цих країн. Гості відчули себе справжніми туристами відвідавши подарункову лавку, на якій були представлені різноманітні сувеніри цих держав. Переглянули і виставу, під час якої головна героїня розповіла глядачам подробиці своєї подорожі країнами світу.


Дивовижну «Подорож літературною Польщею» подарувала своїм читачам бібліотека ім. А. Малишка. Виринули з віків літературні генії цієї країни: витязь польської поезії - Адам Міцкевич; майстер історичного роману - Генрик Сенкевич; співець роксоланії - Себастіян Кленович; львів’янин з «фантастичною» душею - Станіслав Лем. 

Гостей пригощали печивом, справжніми польськими ванільними вушками, а талановитий бібліотекар Оля Жилякова продекламувала гостям свій вірш, який написала саме до цього свята:

Об'їхати увесь світ – мрія для багатьох. Але мандрувати можна й заочно, з допомогою книжок. Саме таку подорож до однієї з країн Європи – Франції, запропонувала своїм читачам  бібліотека ім. Г. Тютюнника. Тур омріяною країною відбувся 19 травня. Екскурс в історію Франції, знайомство з видатними людьми – гордістю нації, найважливіші наукові відкриття і винаходи французьких учених та винахідників – всі ці знання подарували бібліотекарі-екскурсоводи маленьким "туристам".  Зазирнули і в історію трьох найвідоміших паризьких пам'яток: стародавнього Собору Паризької Богоматері, Ейфелевої вежі, Тріумфальної арки.

Символом туристичного маршруту став герой «дитячої» книги для дорослих Антуана де Сент-Екзюпері  - "Маленька людина з великим серцем". 
 
«Ось моя таємниця. Вона дуже проста: лише серце добре бачить.
Найголовнішого не побачиш очима.»
 
Круїз Францією також став незабутнім елементом мандрівки. А подорожували на "Кораблі мрії капітана Верна", на якому провели незабутній час: насолоджувалися ляльковою виставою "Червона шапочка" французькою мовою з ляльками , які виготовила читач бібліотеки Е.Г. Гавриленко; слухали скоромовки французькою мовою, читали вірші про Францію, грали у гру " Кошеня-мишеня", співали пісні.

Інтерактивну виставку «Скандинавії окремий світ» презентувано 25 травня в бібліотеці ім. М. Горького. Успішні та розвинуті північні країни: Данія, Ісландія, Норвегія та Швеція; 10 правил Янте, яких додержується кожен громадянин; Швеція та її видатні особи, невідомі сторінки життя Альфреда Нобеля; інформація про сенсацію світового книжкового ринку, зірку європейської літератури, талановитого письменника та журналіста Стіга Ларсона – знаннями про все це та багато інше збагатилися відвідувачі бібліотеки.

Кожна країна має щось, що вирізняє її серед інших. Бібліотека № 158 обрала для своєї книжково-ілюстрованої виставки державу, яка славиться своєю модою, парфумами, своїми кулінарними пристрастями. Неповторна Фрація «розкрила» гостям свята свою легенду про виникнення  круасана, яка пов’язана з дружиною Людовика ХVIМарією-Антуанетою; про знаменитий французький хліб у вигляді довгого батона, який має свою історію, пов’язану з французькою революцією та про 22 національні кухні.


«Незалежність і суверенність: європейський контекст» - саме таку назву отримала книжкова виставка в бібліотеці ім. О.Олеся. Представлено матеріали про досвід країн Центральної Європи у здійсненні економічних реформ: ідеї та рекомендації для України. Також матеріали про Європейський союз : Історичні корені Євросоюзу, Європейський гімн, Прапор ЄС, Єдиний ринок, програми технічної допомоги ЄС в Україні та ін.

Відчуття, коли за долю хвилини опиняєшся в іншому просторі, в іншому вимірі, в іншій культурі  користувачі бібліотеки ім. К.Симонова 16.09 отримали  під час своєрідної квест - презентації  книжкової виставки «Стрибок у місто: Київ – Рим-2015»
Команди, які брали участь у квесті, активно шукали відповіді на запитання в книжках  на виставці, на полицях бібліотечного фонду і  навіть  з ліхтариками у книгосховищах бібліотеки, і щиро раділи, коли знаходили  правильну відповідь.
Багато цікавого про стародавній Рим, латинську мову розповів  письменник, історик  В.В.Дмитренко, книги якого були представлені на виставці.  
Акцент виставки і презентації робився на зв'язок між містами-побратимами  в контексті європейської культури, адже  Київ і Рим – були і залишаються містами  - символами.   Рим – колиска  європейської цивілізації, відвідування якого – це знайомство з усією історією Європи.
Київ – колиска східно - європейської культури, місто, яке  в своєму суспільному устрої формувалось в орієнтації на європейську цивілізацію.
Отже, ми відкриваємо стару Європу! А Європа відкриває нас!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Ukrainian English French German Italian Polish Russian

 

 hit.ua: посетителей и просмотров за сегодня